REFORMER

Reformer Pilates

   Pilates egzersizleri için tasarlanmış özel bir makinayla yapılan reformer pilates, makinadaki yaylar sayesinde direnç ayarlanarak kişiye özel olarak çalışılan, oldukça güvenli ve etkili bir egzersiz sistemidir.
Refomerda egzersizlere başlamadan önce kişiye nefes teknikleri, core bölgesinin pozisyonlanması ve nasıl koruması gerektiği öğretilir. Egzersizler belli vücut duruşu bozulmadan nefes teknikleriyle beraber çalıştırılır.

   Koza sağlıklı yaşam merkezinde seanslardan önce postür analiziniz yapılır, ağırlık verilmesi ve kaçınılması gereken hareketler belirlenir. Sonrasında isteğiniz doğrultusunda tek yada grup seanslarına başlanır. Grup seanslarımız takibin kolay olması açısından maksimum 3 kişiyle yapılır.

Reformer Pilatesin Avantajları Nelerdir?

   Gerek makinanın dizaynı gerekse egzersizlerin uygulanış biçimiyle reformer pilates günümüzde sakatlanma riski en az olan egzersiz çeşitlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
   Reformer pilateste vücut ağırlığı daha az kullanılır ve bu sayede ağrılardan kaynaklı yapamadığınız egzersizleri, Antalya Koza sağlıklı yaşam merkezinde fizyoterapistinizin kontrolüyle ağrısız bir şekilde çalışabilirsiniz.

Reformer Pilateste Amaç Nedir ?

*Kasları güçlendirir ve esneklik kazandırır.
*Agonist ve antagonist kasların dengesini sağlar (birbirine zıt çalışan önlü arkalı kas grupları)
*Oluşabilecek kas iskelet sistemi rahatsızlıkların önüne geçer.
*Doğru ve etkili nefes alıp vermeyi öğretir.
*Beden farkındalığını arttırır, stresi azaltır, zihninizi arındırır.
*Zihinsel odaklanmayı geliştirir, konsantrasyonu yükseltir.
*Bazı ortopedik sakatlıklarının rehabilitasyonunu sağlar.
*Var olan ağrıyla mücadele eder. (Ağrı ve egzersiz ilişkisi blog yazılarında anlatılacaktır.)
*Kan dolaşımını hızlandırıp bağ dokusu ve fasyalardaki toksik atılımı hızlandırır.
*Yağ yakımını arttırır, metabolizmayı hızlandırır ve sağlıklı bir şekilde fazla kiloları vermeyi sağlar.

   Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki, egzersiz yapmak kişinin zihinsel-fiziksel-ruhsal yönden gelişmesindeki en etkili yöntemdir. Reformer pilates hem sakatlanma riskinin minimum olması hem de eğlenceli olmasıyla en çok tercih edilen spor yöntemlerinden biridir.

   Koza Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Merkezinde, Avrupa standartlarında üretilen reformer aletlerinde, pilates yapmanın konforunu nezih salonumuzda fizyoterapistiniz eşliğinde yakalayabilirsiniz.